واحد لجستیک

واحد لجستیک

واحد لجستیک

واحد لجستیک شرکت پیشرو پلیمر طبرستان، با بهره گیری از تجربه و تخصص نیروی انسانی کارآمد خود و همچنین در راستای برنامه استراتژیک شرکت و با توجه به استانداردها و الزامات بین المللی در جهت بهبود فرآیندهای کاری و رضایت مشتری گام بر می دارد. این مرکز با تکیه بر دانش تخصصی کارشناسان خود، سفارشات کلیه مشتریان خود را از طریق کانبان دریافت کرده و به واحدهای ذیربط ارجاع می دهد تا برنامه ریزی ظرفیت جهت تامین مواد و وسائل حمل و نقل انجام گیرد.

الف) برنامه ریزی تولید

واحد برنامه ریزی و کنترل موجودی های شرکت پیشرو پلیمر طبرستان با توجه به فرآیند تولید سازمان و با بهره گیری از پرسنلی مجرب همواره تدوین برنامه های تولید بر اساس سیستم هایی نظیر تولید ناب و تولید چابک را در راستای اهداف کاری خود قرار داده که با توجه به استفاده از روش های علمی بهترین عملکرد را در راستای تحویل سفارشات در حداقل زمان ممکن و با کیفیت مناسب و جلب رضایت مشتری فراهم می نماید.

ب) ارسال

از مزیت های بخش ارسال در شرکت پیشرو پلیمر طبرستان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

سیستم سفارش و ارسال بر اساس کانبان
استفاده از وسائل حمل و نقل مطابق با خواسته ها و استانداردهای مشتری
انعطاف پذیری زمان ارسال بر اساس خواسته های مشتری
بالا بودن شاخص OTD (تحویل به موقع)

ج) انبار

واحد انبارش شرکت پیشرو پلیمر طبرستان همواره ارتقاء سطح خدمات را در دستور کار خود قرار داده است. کلیه فرآیندهای انبارداری در انبار این شرکت مکانیزه و منطبق بر استانداردهای بین المللی (ISO/TS 16949) و الزامات مشتری (ساپکو و …) میباشد. فضای داخل سوله و اطراف سوله مجهز به سیستم دوربین مداربسته پیشرفته، سیستم اطفاء حریق، کپسولهای آتشنشانی، نورافکن جهت کار و امنیت و سیستم تهویه هوا بوده و از وسائل حمل و نقل مناسبی بهره برداری شده است.  همچنین انبارهای شرکت پیشرو پلیمر طبرستان با بهره گیری از تجربه و تخصص نیروی انسانی کارآمد که  دارای تجربه طولانی در زمینه انبارداری می باشند، خود را از انبارهای دیگر متمایز می کند.

همچنین یکی از رویکردهای مدیریت ارشد شرکت پیشرو پلیمر طبرستان جهت ساماندهی محیط کاری استفاده از سیستم 5S  می‌باشد. جهت استقرار و نگهداشت این سیستم، بصورت سیستماتیک انبارها بصورت ماهیانه  آدیت شده و امتیاز هر انبار به عنوان شاخص کنترلی انبار مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت راه‌اندازی سیستم مذکور، دوره آموزشی5S  توسط کارشناسان مجموعه به کلیه کارگران و مسئولین انبار آموزش داده شد.

واحد لجستیک جهت جابجایی محصولات در داخل انبارها و عملیات تخلیه، بارگیری و انبارش از تجهیزات زیر استفاده می‌نماید.

  • ریچتراک
  • پالت تراک
  • لیفتراک
  • جک پالت
  • چرخ و گاری دستی

و از لحاظ سیستم نرم افزاری، کلیه انبارهای شرکت از سیستمهای اطلاعاتی یکپارچه جهت کنترل موجودی و برنامه ریزی تولید و …. استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما